Misja Konkursu

Naszą misją jest poszukiwanie i promocja innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem potencjału młodych, innowacyjnych firm (start-upów).

Celem Konkursu jest odkrywanie produktów nowych technologii, które ułatwiają podróżowanie, usprawniają zarządzanie i umożliwiają promocję polskich firm i regionów turystycznych.

Konkurs ma przybliżyć przedsiębiorcom turystycznym najlepsze projekty technologiczne oraz nowe trendy w technologiach natomiast młodym firmom technologicznym wskazywać potencjał i potrzeby branży turystycznej.

Współpraca firm informatycznych i branży turystycznej umożliwi tworzenie nowoczesnych rozwiązań niezbędnych dla rozwoju e–turystyki oraz ułatwień, które zapewnią współczesnym turystom poczucie bezpieczeństwa i dostęp do najlepszej informacji we wszystkich zakątkach świata.
new-tech-new-travel-misja.png

LAUREACI I WYRÓŻNIENIA W KATEGORII B2B

Telmedicin Sp. z o. o.

Laureatem

została firma Telmedicin Sp. z o. o. za telekonsultacje medyczne w trakcie podróży w języku pacjenta. To jedna z pierwszych platform telemedycznych w Polsce, która umożliwia konsultacje z lekarzem we własnym języku w trakcie podróży. Podróżny po zalogowaniu się do systemu nawet w ciągu kilku minut ma możliwość skontaktować się z lekarzem. Produkt powstał z myślą o bezpieczeństwie turystów podróżujących do krajów lub miejsc, gdzie konsultacje lekarskie są bardzo drogie lub dostęp do medycyny jest utrudniony. Podróżujący nie musi się martwić gdzie i w jaki sposób umówić wizytę, wszystko odbywa się przez platformę internetową, która umożliwia również kontakt ze specjalistami.
Green Parrot GmbH

Wyróżnienie

otrzymała wyszukiwarka krajowych i międzynarodowych połączeń autobusowych - busradar.pl, działająca jako portal oraz aplikacja. Pozwala klientom indywidualnym znaleźć dogodne połączenie na wybranej trasie, porównać ceny biletów, czas i komfort podróży oraz zakupić bilet online. W wynikach wyszukiwania uwzględnia zarówno dużych, jak i lokalnych przewoźników autobusowych oraz połączenia z pociągami i przejazdami BlaBlaCar. Jednocześnie jest to platforma B2B - umożliwiająca prezentowanie klientom oferty przez małych, lokalnych przewoźników.
BedBooking sp. z o.o.

Wyróżnienie

otrzymał mobilny system klasy PMS (ang. Property Management System) - BedBooking - jest  dedykowanym narzędziem dla osób wynajmujących noclegi w małych obiektach noclegowych niebędących hotelami. System umożliwia zarządzanie kalendarzem rezerwacji za pomocą telefonu, tabletu i komputera. Jako aplikacja natywna działa również w trybie off-line.

LAUREACI I WYRÓŻNIENIA W KATEGORII B2C

PW NETWORK

Wyróżnienie

otrzymało rozwiązanie XOXO WiFi - mobilny hotspot. Niewielkie urządzenie XOXO WiFi zapewnia nielimitowany dostęp do szybkiego Internetu 4G na terenie ponad 100 krajów z całego świata, bez konieczność szukania sklepów z kartami SIM oraz problemów z rejestracją tych kart. Urządzenie posiada opatentowaną technologię, którą łączy się z najlepszą siecią lokalną dostępną na danym terenie.

NAGRODY

2 bony o wartości 5.000 zł

2 bony o wartości 5.000 zł

Statuetka Laureata

Statuetka Laureata

 
Kampania Promocyjna Online

Kampania Promocyjna Online

 

Na zwycięzcę w obu kategoriach czeka bon o wartości 5 000,00 PLN do wykorzystania na opłacenie udziału w konferencji, szkoleniu lub egzaminie z zakresu nowych technologii, modeli biznesowych, zarządzania lub innych tematów związanych z działalnością Laureata.

Laureaci w obu kategoriach konkursowych otrzymaja również:

  • statuetkę i dyplom,
  • kampanię promocyjną w mediach elektronicznych Organizatora,
  • prawo do wystąpienia z prezentacją produktu konkursowego podczas wybranych wydarzeń organizowanych przez Organizatora.
tech-travel-startup.jpg

ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE

Jeśli masz swój start-up, Twoja firma zajmuje się nowymi technologiami oraz jesteś autorem fantastycznego rozwiązania przeznaczonego dla turystów lub w całości dedykowanego do wykorzystania w branży turystycznej - to znaczy, że właśnie Ciebie szukamy!

W Konkursie mogą brać udział start-upy będące autorami rozwiązania technologicznego spełniającego kryteria Konkursu.

Produktem zgłoszonym w Konkursie może być rozwiązanie technologiczne przeznaczone dla turystów lub adresowane do branży turystycznej, wspierające jej rozwój, promocję lub zarządzanie procesami biznesowymi.
Produkt konkursowy można zgłosić tylko w jednej, wybranej przez siebie kategorii.

Należy prawidłowo złożyć wniosek konkursowy (formularz zgłoszeniowy online) oraz zaakceptować regulamin Konkursu.

Ogłoszenie wyników konkursu już 09 lutego 2018 r.

ORGANIZATOR

PATRONAT

MSiT