Misja Konkursu

Naszą misją jest poszukiwanie i promocja innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem potencjału młodych, innowacyjnych firm (start-upów).

Celem Konkursu jest odkrywanie produktów nowych technologii, które ułatwiają podróżowanie, usprawniają zarządzanie i umożliwiają promocję polskich firm i regionów turystycznych.

Konkurs ma przybliżyć przedsiębiorcom turystycznym najlepsze projekty technologiczne oraz nowe trendy w technologiach natomiast młodym firmom technologicznym wskazywać potencjał i potrzeby branży turystycznej.

Współpraca firm informatycznych i branży turystycznej umożliwi tworzenie nowoczesnych rozwiązań niezbędnych dla rozwoju e–turystyki oraz ułatwień, które zapewnią współczesnym turystom poczucie bezpieczeństwa i dostęp do najlepszej informacji we wszystkich zakątkach świata.

LAUREACI I WYRÓŻNIENIA W KATEGORII B2B

Eventory

Laureatem

została firma Eventory z platformą Eventory. To kompleksowe rozwiązanie połączone z aplikacją mobilną do zarządzania wieloma wydarzeniami dla miast lub regionów turystycznych. Dzięki niemu najtrudniejsze elementy zarządzania wydarzeniami w branży turystycznej, takie jak: promocja, zmiany w programie czy w końcu stała komunikacja z uczestnikami może być prowadzona z jednego miejsca i bez wysiłku.
Hotailor

Wyróżnienie

otrzymała platforma Hotailor przeznaczona przede wszystkim dla osób pracujących w biurach/agencjach turystycznych zajmujących się rezerwacją  pokojów hotelowych dla swoich klientów. Pozwala ona usprawnić pracę tych osób, automatyzując proces wyszukiwania, porównania i selekcji ofert hotelowych, jak również tworzenia voucherów i innych potwierdzeń, włącznie z końcowym etapem rezerwacji. Poprzez skrócenie czasu pracy nad jednym zapytaniem agent jest w stanie przeprowadzić 10 razy więcej rezerwacji dla swoich klientów.
QRtag

Wyróżnienie

otrzymał innowacyjny produkt QRtag, który ma na celu poszerzenie tego co widzimy w rzeczywistości. Uruchomiona aplikacja daje szansę rozbudować otaczającą rzeczywistość – poprzez system markerów umożliwiających generowanie dodatkowych, atrakcyjnych treści. Innowacyjność aplikacji polega na tym, że po jej udostępnieniu pracownicy instytucji sami zarządzają całą zawartością aplikacji, zmieniając treść zgodnie z potrzebami.

LAUREACI I WYRÓŻNIENIA W KATEGORII B2C

CandyRent

Laureatem

zostało rozwiązanie CandyRent za pierwszą na polskim rynku platformę, która umożliwia rezerwację sprzętu zimowego online. Dzięki tej aplikacji łatwo znajdziesz i porównasz wypożyczalnie oraz zarezerwujesz potrzebny Ci sprzęt bez wychodzenia z domu.
SocialTravel

Wyróżnienie

trafiło do SocialTravel, za rozwiązanie SocialTravel Book local tours and attractions from around the world, które łączy turystów z lokalnymi biurami podróży i atrakcjami turystycznymi.

NAGRODY

Dron Yuneec Typhoon Q500 4K

Statuetka Laureata

Kampania Promocyjna Online

Na zwycięzcę czeka profesjonalny dron Quadrocopter Yuneec Typhoon Q500 4K w komplecie z walizką, 2 akumulatorami i gimbalem ręcznym. Najnowsza wersja Yuneec Q500 4K została zaopatrzona w nową kamerę pozwalającą filmować z rozdzielczością 4K i wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 12-megapixeli. Kamera potrafi filmować z prędkością do 120-klatek/s w rozdzielczości full HD!

Laureaci w obu kategoriach konkursowych otrzymaja również:

  • statuetkę i dyplom,
  • kampanię promocyjną w mediach elektronicznych Organizatorów,
  • prawo do wystąpienia z prezentacją produktu konkursowego podczas wybranych wydarzeń organizowanych przez Organizatorów.

ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE

Jeśli masz swój start-up, Twoja firma zajmuje się nowymi technologiami oraz jesteś autorem fantastycznego rozwiązania przeznaczonego dla turystów lub w całości dedykowanego do wykorzystania w branży turystycznej - to znaczy, że właśnie Ciebie szukamy!

W Konkursie mogą brać udział start-upy będące autorami rozwiązania technologicznego spełniającego kryteria Konkursu.

Produktem zgłoszonym w Konkursie może być rozwiązanie technologiczne przeznaczone dla turystów lub adresowane do branży turystycznej, wspierające jej rozwój, promocję lub zarządzanie procesami biznesowymi.

Produkt konkursowy można zgłosić tylko w jednej, wybranej przez siebie kategorii.

Należy prawidłowo złożyć wniosek konkursowy (formularz zgłoszeniowy online) oraz zaakceptować regulamin Konkursu.

POBIERZ REGULAMIN

ORGANIZATOR

PATRONAT